Wzierniki

Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz informacji na temat wzierników dla przemysłu spożywczego

Wzierniki dla przemysłu spożywczego

Wzierniki umożliwiają wzrokową kontrolę medium przepływającego przez rurociąg lub we wnętrzu zbiornika. Ze względu na budowę i zastosowanie wyróżnia się:

  • wzierniki rurowe,
  • wzierniki płaskie.

 

Użycie wzierników w instalacji znacząco ułatwia monitorowanie wizualnych cech medium na różnych etapach produkcji.

Budowa

Każdy wziernik - niezależnie od rodzaju - wyposażony jest w ramę ze stali nierdzewnej oraz szklany element pozwalający na wizualną kontrolę medium. W przypadku wzierników rurowych, szklana rura wziernikowa umieszczona jest między prętami ściągającymi, natomiast w przypadku wzierników płaskich – w nierdzewnej, okrągłej obudowie.

 

Wzierniki zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkowania i trwałości produktu. Stalowa obudowa każdego wziernika chroni szklany element przed stłuczeniem. Jednocześnie modułowa konstrukcja pozwala na rozłożenie produktu na części, umożliwiając tym samym swobodne czyszczenie elementów składowych.

Zastosowanie wzierników

Wzierniki mogą być stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Ze względu na swoją budowę i cechy doskonale sprawdzają się w różnych obszarach przemysłu spożywczego, między innymi:

  • w przemyśle produkcji napojów gazowanych i niegazowanych,
  • w browarach i zakładach produkcji alkoholi,
  • w mleczarniach i innych zakładach przetwórczych.

 

Dodatkowo wzierniki płaskie i rurowe znajdą swoje zastosowanie w fabrykach chemicznych, biotechnologicznych i kosmetycznych.

 

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności