Filtry typu Y (45˚)

  • Dostępne według norm: DIN / CLAMP
  • Materiał korpusu: stal nierdzewna AISI 316L
  • Materiał uszczelnienia: EPDM
  • Materiał wkładów filtracyjnych: stal nierdzewna AISI 316L
  • Wkłady filtracyjne*: Ø0.5 ÷ 6.0 mm, 10x1 mm, MESH 40 ÷ 500

*Dostępność uzależniona od wersji filtra.

 

Filtry typu Y nierdzewne

Filtry typu Y (45˚) są odmianą filtrów kątowych z tą różnicą, że filtrowane medium wpływa do filtra i wypływa z niego w tym samym kierunku. Znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność usunięcia niepożądanych cząstek stałych (zanieczyszczeń) ze strumienia cieczy przepływającej przez rurociąg procesowy. Przydatne są zarówno jako elementy ochronne zaworów, regulatorów, pomp, aparatury pomiarowej oraz innych urządzeń wchodzących w skład instalacji, jak i filtry gotowego produktu.

 

Filtry Y - budowa

Kompaktowa budowa filtrów Y sprawia, że doskonale nadają się one do montażu w aplikacjach, w których występują ograniczenia przestrzenne.

 

Budowa nierdzewnego filtra Y
Budowa filtra typu Y

 

1. O-ring • 2. Siatka filtrująca • 3. Obudowa • 4. Uszczelnienie zacisku • 5. Zacisk clamp

 

Filtry typu Y dostępne są z końcówkami do przyspawania (PE.). Możliwe również wykończenie z innymi króćcami przyłączeniowymi po uprzednim kontakcie.

 

Poniższa tabela uwzględnia zestawienie dostępności wymiarów filtrów kątowych dla poszczególnych norm.

 

DIN CLAMP
DN25

1”

DN32

1 ½”

DN40

2”

DN50

2 ½”

DN65

3”

DN80

4”

DN100 6”
DN125  
DN150  

 

Wkłady filtracyjne w filtrach Y

Wkłady filtrujące (cartridge) wytwarzane są z blachy perforowanej, a także występują w formie siatki, również z drutu klinowego (wedge).

 

Stopień filtracji uzależniony jest od kształtu i rozmiaru otworów filtracyjnych lub szczelin zastosowanych we wkładzie filtracyjnym. Rozmiar otworów we wkładzie filtracyjnym powinien każdorazowo być dobierany pod wymagania konkretnej aplikacji.

 

Czyszczenie wkładów odbywa się poprzez wyjęcie ich z korpusu filtra lub też poprzez odwrócenie kierunku przepływu w rurociągu.

 

Zastosowanie filtrów nierdzewnych typu Y

Filtry nierdzewne typu Y doskonale sprawdzą się w instalacjach, w których występują ograniczone możliwości przestrzenne do zainstalowania tradycyjnych filtrów prostych lub kątowych. Urządzenia te umieszczane są przede wszystkim w rurociągach w przemyśle spożywczym, jednak mogą być wykorzystywane w wielu innych gałęziach (między innymi w biotechnologii).

 

Sławomir Kramarz

Sławomir Kramarz

+48 606 947 447

Skontaktuj się ze mną, jeśli potrzebujesz pomocy w doborze produktu.

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności