Szybkozłącza rurowe aluminiowe DVK-6 EL

  • Materiał obudowy: stop aluminium AlMgSi 0.5 F22
  • Do rur o średnicach zewnętrznych: od 33.7 do 70.0 mm
  • Dostępne długości: 150 mm (dłuższe opcjonalnie)
  • Próżnia: do 0.4 bar
  • Ciśnienie: do 2.0 bar
  • Uszczelka standardowa: EPDM (biała, -30°C/+120°C - bezpieczna dla żywności)
  • Opcjonalna uszczelka: silikon (-60°C/+200°C - bezpieczna dla żywności)
  • Wyposażone w pasek uziemiający

 

Złącza rurowe aluminiowe DVK-6 EL

Szybkozłącza rurowe aluminiowe DVK-6 EL, dzięki specjalnej kombinacji śruby oraz zacisku, pozwalają na łatwą, szybką i pewną realizację połączenia dwóch odcinków rurociągu transportu pneumatycznego. Rozwiązanie to jest szczególnie doceniane przez służby utrzymania ruchu wszędzie tam, gdzie pożądana jest relatywnie częsta modyfikacja przebiegu rurociągu lub poddanie go inspekcji.

Budowa

Złącza DVK-6 EL cechują się regulowanym śrubowo zaciskiem pozwalającym na sprawne domykanie i otwieranie łączenia. Podwójne zabezpieczenie gwarantuje dokładne zamknięcie zacisku na całej długości obejmy przy pomocy albuminowych ramion. Obejmę standardowo wyposaża się w uszczelkę EPDM z miedzianym paskiem uziemiającym.

Gdzie stosuje się szybkozłącza rurowe aluminiowe DVK-6 EL?

Szybkozłącza aluminiowe DVK-6 EL, to doskonałe narzędzie do użycia w instalacjach transportu pneumatycznego, gdzie występuje konieczność częstego demontażu rurociągu w celach przebudowy lub bieżącej konserwacji. Świetnie sprawdzą się między innymi przy transporcie granulatów w branży produkcji tworzyw sztucznych, automotive lub instalacjach prototypowych konstruowanych w ramach działań badawczo-rozwojowych.

 

Zastanawiasz się, jaki produkt wybrać?
Zadzwoń, doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie.

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności