*Wartości dostępne w zależności od konkretnego typu oraz wersji konstrukcyjnej reduktora
Reduktory ciśnienia membranowe i tłokowe ze stali nierdzewnej stosowane są w rurociągach procesowych, w których zachodzi potrzeba obniżenia ciśnienia roboczego do określonej wartości oraz utrzymanie stałej wartości zredukowanego ciśnienia nawet w przypadku znacznych wahań ciśnienia wstępnego (wlotowego).
Reduktory ciśnienia ze stali nierdzewnej idealnie nadają się do mediów krytycznych, takich jak agresywne gazy, płyny i ciecze (na przykład woda demineralizowana). Zawory typu III nadają się do gorącej wody oraz pary wodnej. W zależności od typu reduktora oraz zastosowanego w nim materiału uszczelnień, zakres dopuszczalnej temperatury pracy waha się od -30°C do +200°C. Więcej informacji na temat w zbiorczej specyfikacji technicznej.
Specjalna opracowana konstrukcja reduktorów pozwala na zachowanie kompaktowych wymiarów oraz zapewnia szybką wymianę elementów wewnętrznych. Ta druga zaleta szczególnie sprzyja skróceniu czasu niezbędnego na serwis urządzeń, a tym samym ogranicza koszty przestojów. Ogromna dbałość o wysoką jakość surowców bazowych oraz jakość podzespołów na każdym etapie produkcji, zapewniają niezawodność oraz długotrwałą, bezawaryjną pracę reduktorów ciśnienia.
Materiały stosowane do budowy reduktorów:
Możliwe wyposażenie opcjonalne dla wybranych typów reduktora:
**Wytyczne KTW Federalnej Agencji Ochrony Środowiska (UBA, Niemcy) dla materiałów mających kontakt z wodą pitną.
***Materiał EPDM z zatwierdzeniem FDA (21 CFR part 177.2600) - mogą być stosowane w przemyśle spożywczym lub farmaceutycznym, jak również w przemyśle petrochemicznym. Uszczelki są również zgodne z rozporządzeniem (WE) 1935/2004 w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.
Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz pomocy w doborze produktu.